Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171247 obálek a 536592 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Herschel, William

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Herschel, William
Rok: 1738-1822

Biogr./Hist. údaje: Britský astronom německého původu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

William Herschel

Sir Frederick William Herschel (15. listopadu 1738 Hannover, tehdy součást personální unie Království Velké Británie - Hannoverské království - Anglie – 25. srpna 1822 Slough, tehdy hrabství Buckinghamshire, dnes Berkshire, Spojené království) byl jedním z nejúspěšnějších astronomů všech dob a nejlepším konstruktérem zrcadlových dalekohledů své doby. Zapsal se také do dějin fyziky, protože při svých experimentech se světlem objevil infračervené záření. Byl rovněž hudebním skladatelem, i když jeho skladby upadly v zapomnění.Byl bratrem Caroline Lucretie Herschel, otcem Johna Fredericka Williama Herschela a dědečkem Alexandera Stewarta Herschela. V německy mluvících zemích ho tradičně nazývají Friedrich Wilhelm Herschel, což je původní tvar jeho jména z rodného Hannoverska.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: