Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088449 obálek a 512993 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

White, Barry

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: White, Barry
Rok: 1944-2003

Biogr./Hist. údaje: Americký soulový zpěvák.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Barry White

Barry Eugene White (narozen jako Barrence Eugene Carter, 12. září 1944 - 4. července 2003) byl americký producent, skladatel a zpěvák. Pro jeho styl je typický "sexy" projev, který by se dal zařadit do soulu. Narodil se v Texasu, celý život prožil v Los Angeles.Protože byl obézní, utrpěl z důsledku chronického vysokého krevního tlaku v roce 2002 selhání ledvin. Po mrtvici v květnu 2003 musel opustit veřejný život.Zemřel 4. července 2003 v Cedars-Sinai Medical Center v Los AngelesJeho poslední slova byla: "Nech mě být, jsem v pořádku".20. září 2004 byl posmrtně uveden do Síně slávy taneční hudby na slavnostním setkání v New Yorku.Za jeho největší hit lze považovat instrumentální skladbu Love's Theme z alba Rhapsody In White.Jeho hudba hraje významnou úlohu v seriálu Ally McBealová, jeden z hrdinů (John Cage) dokáže flirtovat a být sebevědomý jen tehdy, slyší-li v hlavě Barryho hudbu a identifikuje se s ním. Popularita seriálu také významně obnovila zájem o Whiteovu hudbu, z písně You're My First, My Last, My Everything udělala zpětně megahit a Barry White také v seriálu vystoupil. Dále se jeho hlas také objevil v kresleném americkém seriálu Simpsonovi v 20. epizodě 4. série - Hadobijecký den.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: