Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089073 obálek a 513394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Blériot, Louis

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Blériot, Louis
Rok: 1872-1936

Biogr./Hist. údaje: Francouzský inženýr, průkopník letectví a konstruktér letadel a motocyklů.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Louis Blériot

Louis Charles Joseph Blériot (1 July 1872 – 1 August 1936) was a French aviator, inventor and engineer. He developed the first practical headlamp for trucks and established a profitable business manufacturing them, using much of the money he made to finance his attempts to build a successful aircraft. In 1909 he became world famous for making the first flight across the English Channel in a heavier than air aircraft, winning the prize of £1,000 offered by the Daily Mail newspaper. Blériot was also the first to make a working, powered, piloted monoplane. and the founder of a successful aircraft manufacturing company.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: