Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2553410 obálek a 741749 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Miller, Philip

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Miller, Philip
Rok: 1691-1771

Biogr./Hist. údaje: Britský botanik a zahradník, práce z oboru.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Philip Miller

Philip Miller byl od roku 1722 hlavním zahradníkem v Chelsea Physic Garden, až do svého odstoupení krátce před svou smrtí. Botanik Peter Collinson, který navštívil v červenci 1764 jím spravované arboretum léčivých rostlin, svá pozorování zapsal do svých poznámek. O Millerovi napsal, že "zvýšil pověst Chelsea Garden natolik, že vyniká nad všechny zahrady Evropy pro svou úžasnou škálu rostlin všech rodů a tříd ze všech klimatických oblastí..."Philip Miller je autorem děl The Gardener's and Florists Dictionary nebo Complete System of Horticulture (1724) a The Gardener's Dictionary containing the Methods of Cultivating a Improving the Kitchen Fruit and Flower Garden.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: