Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2889774 obálek a 872473 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Chromy, Anna

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Chromy, Anna
Rok: 1940-2021
Oblast působnosti: sochařky, malířky, grafičky

Biogr./Hist. údaje: Narozena 18. 7. 1940 v Českém Krumlově, zemřela 18. 9. 2021 v Monaku. Malířka, grafička a sochařka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Anna Chromy

Anna Chromy (*18. července 1940 v Českém Krumlově okupované Československo/Německá říše) je malířka a sochařka. Vyrůstala v Rakousku, v současnosti žije ve Francii a pracuje v Itálii.Na konci druhé světové války se s rodinou usadila ve Vídni. Rodiče si nemohli dovolit uměleckou školu, takže se Anna ke studiu umění dostala až po svém sňatku a přestěhování Paříže. Při studiu na École nationale supérieure des beaux-arts ji zaujal Salvador Dalí a jiní surrealisté. Ve svých dílech proto začala používat jemné barvy Williama Turnera.Po vážné nehodě z roku 1992 nebyla 8 let schopna malovat. Zaměřila se proto na bronzovou a mramorovou plastiku.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: