Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089073 obálek a 513394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Abel, John Jacob

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Abel, John Jacob
Rok: 1857-1938

Biogr./Hist. údaje: Americký biochemik a fyziolog.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

John Jacob Abel

John Jacob Abel (19. květen 1857, Cleveland, Ohio, USA – 26. květen 1938 Baltimore, Maryland, USA) byl americký biochemik a farmakolog.Abel se proslavil především svým výzkumem hormonů produkovaných nadledvinkami. Zařadil se tak společně s N. Cybulskim a J. Takaminem k prvním vědcům, kterým se roku 1897 podařilo izolovat adrenalin. Roku 1926 se mu též podařilo vykrystalizovat hormon inzulin. Dále se zabýval hledáním hormonu jejž vytváří hypofýza, nicméně tohoto cíle se mu nepodařilo dosáhnout. Teprve později se ukázalo, že v hypofýze dochází k vytváření celé řady různých hormonů.John Jacob Abel patří také k zakladatelům odborných vědeckých časopisů Journal of Biological Chemistry (1905) a Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics (1909).V tomto článku byl použit překlad textu z článku John Jacob Abel na německé Wikipedii.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: