Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389309 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Waksman, Selman Abraham

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Waksman, Selman Abraham
Rok: 1888-1973

Biogr./Hist. údaje: Mikrobiolog, Nobelova cena za streptomycin.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Selman Abraham Waksman

Selman Abraham Waksman (22. července 1888 - 16. srpna 1973, narozený v Rusku, nyní však příslušné území náleží Ukrajině), byl americký biochemik a mikrobiolog a profesor na Rutgers University. Zkoumal převážně organismy žijící v půdě. Objevil významné antibiotikum známé jako streptomycin. Jeho práce však vedla k objevům dalších nejméně dvanácti antibiotik (např. neomycin, candidin a dalších) a založení vědeckého institutu Waksman Institute of Microbiology, který se nachází v kampusu bush na Rutgers University ve městě Piscataway, New Jersey, USA. V roce 1950 byl oceněn Leeuwenhoekovou medailí a od roku 1952 je držitelem Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu za objev streptomycinu, prvního účinného antibiotika proti tuberkulóze.Dále je autorem či spoluautorem několika mikrobiologických děl a publikací.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: