Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633118 obálek a 789748 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Erxleben, Johann Christian Polykarp

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Erxleben, Johann Christian Polykarp
Rok: 1744-1777

Biogr./Hist. údaje: Německý přírodovědec, fyzik, chemik, veterinář, vysokoškolský profesor. Též zakladatel první a nejstarší veterinární školy v Německu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Johann Christian Polykarp Erxleben

Johann Christian Polycarp Erxleben (22. června 1744 - 19. srpna 1777) byl německý přírodovědec.Narodil se jako syn Christiane Erxlebenové, první německé ženy s lékařským titulem. Léta působil jako profesor fyziky a veterinární medicíny na Georg-August-University v Göttingenu. Jeho nejvýznamnějšími pracemi byli Anfangsgründe der Naturlehre a Systema regni animalis (1777). V roce 1771 se stal zakladatelem první Akademické veterinární školy v Německu (Institutu veterinární medicíny). V tomto článku byl použit překlad textu z článku Johann Christian Polycarp Erxleben na anglické Wikipedii.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: