Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2181730 obálek a 541855 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Mankell, Henning

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Mankell, Henning
Rok: 1948-2015
Oblast působnosti: spisovatelé, dramatici

Biogr./Hist. údaje: Švédský herec, divadelní režisér a manažer, spisovatel, autor detektivních románů a knih pro děti, dramatik.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Henning Mankell

Henning Mankell (* 3. únor 1948, Stockholm) je švédský spisovatel, autor populárních detektivních románů s inspektorem Kurtem Wallanderem, jehož případy se vždy odehrávají ve švédském městě Ystad, které se tak stalo poutním místem milovníků detektivek. Píše i prózu pro děti a divadelní hry. Je rovněž krajně levicovým a protiizraelským aktivistou, účastnil se nepokojů švédských studentů v roce 1968. Jeden čas žil v Norsku, kde podporoval místní maoistickou stranu. Dnes žije v Mozambiku, kde vede divadelní soubor. Jeho manželkou je Eva, dcera Ingmara Bergmana.V roce 2014 veřejně oznámil, že mu byla diagnostikována dvě nádorová ložiska v krku a plíci.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: