Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2890222 obálek a 872760 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Besser, Vilém

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Besser, Vilém
Rok: 1930-1985
Oblast působnosti: herci

Biogr./Hist. údaje: Narozen 2. 12. 1930 v Kročehlavech (Kladno), zemřel 27. 10. 1985 v Praze. Herec, práce v dabingu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Vilém Besser

Vilém Besser, známý jako Míla Besser (2. prosince 1930 Kročehlavy u Kladna – 27. října 1985 Praha) byl český herec.Svou hereckou kariéru zahájil v zájezdovém souboru Divadla československé armády, resp. Ústředního divadla Československé armády (1953 – 1955) , pak vystřídal několik regionálních scén. Nakonec zakotvil zhruba na dvacet let v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého v Praze na Smíchově, kde působil v letech 1961 až do své předčasné smrti v roce 1985.V československém filmu si zahrál celou řadu rolí a téměř vždy se jednalo buďto o role vedlejší či epizodní. V době svého mládí hrával různé optimisticky naladěné mladíky, kteří se věnují socialistickému budovatelskému úsilí. Později často hrál i vážnější úlohy, policisty, pedagogy, různé funkcionáře, apod.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: