Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2447982 obálek a 684889 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jeníková, Veronika

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Jeníková, Veronika
Rok: 1964-

Biogr./Hist. údaje: Narozena 4.6.1964 v Praze. Herečka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Veronika Jeníková

Veronika Jeníková (* 4. června 1964 Praha) je česká herečka.Veronika Jeníková pochází z Prahy, kde i vystudovala hereckou konzervatoř. Již během studií ji obsadil režisér Karel Kachyňa do hlavní dívčí role ve filmu Pozor, vizita!První angažmá získala v Kladenském divadle, poté hrála v Městských divadlech pražských (ABC). V současné době je na volné noze, hraje v Divadle Na Jezerce a s Divadelní společností Háta. V třiadvaceti se vdala za kolegu z Kladenského divadla, herce Čestmíra Gebouského, se kterým má dvě děti – syna Lukáše a dceru Kamilu.Z filmových rolí: Antonyho šance, Zdivočelá země, Rozpuštěný a vypuštěný, Oběti a vrazi, Bony a klid, Bony a klid 2Z televize je známa především rolí Vendulky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: