Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2920505 obálek a 884738 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kotrbová, Jorga

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Kotrbová, Jorga
Rok: 1947-

Biogr./Hist. údaje: Narozena 26.4.1947 v Brandýse nad Labem. Herečka, práce v dabingu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jorga Kotrbová

Jorga Kotrbová (* 26. dubna 1947) je česká herečka. Po absolutoriu DAMU působila až do roku 1993 v pražském Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) na Smíchově, od roku 1993 členka Divadla Na zábradlí. Uplatnila se coby výrazná představitelka hezkých princezen ve filmu Zlatovláska či ve filmu Honza málem králem. Známa je i její půvabná role ve filmu Utrpení mladého Boháčka, uplatnila se i jako výborná dabingová herečka např. v americkém komediálním seriálu M.A.S.H. či v sérii francouzských filmů o Fantomasovi ze 60. let (Fantomas, Fantomas se zlobí a Fantomas contra Scotlandyard). Pro svou lásku ke koním si pořídila domek v Ludvíkově pod Smrkem (čp. 127) a na přilehlém pozemku si zřídila cvičiště pro koně. Její dcera Tamara Kotrbová–Komínková je také herečka.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: