Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2612287 obálek a 777840 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bon Jovi, Jon

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bon Jovi, Jon
Rok: 1962-
Oblast působnosti: zpěváci, hudební skladatelé, kytaristé

Biogr./Hist. údaje: Americký zpěvák, kytarista a skladatel, zakládající člen hudební skupiny Bon Jovi.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi, vlastním jménem John Francis Bongiovi jr., (* 2. března 1962) je americký zpěvák a herec, zakládající člen hudební skupiny Bon Jovi. Má 2 bratry. Od 29. dubna 1989 je ženatý s Dorothou R. Hurley, se kterou má 4 děti. Jeho hudebními vzory jsou Frank Sinatra a Bruce Springsteen.Během své kariéry vydal dvě sólová alba a jedenáct studiových alb s jeho kapelou , která k dnešnímu dni prodalá více než 130 milionů alb po celém světě což je jedním ze světově nejprodávanějších hudebních umělců . Kromě své hudební kariéry , Jon Bon Jovi zahájil hereckou kariéru v roce 1990 , hlavní role v několika filmech jsou Moonlight a Valentino a U - 571 a také v televizním seriálu , včetně Sexu ve městě a Ally McBeal.Jako skladatel Jon Bon Jovi byl uveden do "Songwriters Hall of Fame" v roce 2009 . V roce 2012 , Jon Bon Jovi se zařadil jako číslo padesát na seznamu Billboard časopisu " Power 100 " ,pořadí "Nejvýkonnější a Vlivní lidé v hudebním byznysu " . V roce 1996 , časopis People jmenoval jej jako jeden z " 50 nejkrásnějších lidí na světě " . V roce 2000 ,stejný časopis označil jej jako " nejvíce sexy rocková hvězda " a byl také třinactýi na VH1 "100 nejvíce sexy umělců ".Kromě toho , Jon Bon Jovi byl jedním ze zakladatelů a většinovým vlastní- kem týmu Arena Football League Philadelphia Soul . On je zakladatel The Jon Bon Jovi Soul Foundation , která byla založena v roce 2006 a existuje pro boj s problémy, které nutí rodiny a jednotlivce do ekonomického zoufalství . On také propagoval Al Gore v prezidentských volbách 2000, John Kerry v prezidentských volbách roku 2004, a Baracka Obamu v prezidentských volbách v roce 2008 . V roce 2010 , prezident Barack Obama jmenoval Jona Bon Jovi Radě Bílého domu. Byl mu také udělen čestný doktorát humanitních studií z Monmouth University v roce 2001 .

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: