Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2123776 obálek a 525259 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Peart, Neil

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Peart, Neil
Rok: 1952-2020
Oblast působnosti: hudebníci, hudební skladatelé

Biogr./Hist. údaje: Kanadský bubeník a skladatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Neil Peart

Neil Ellwood Peart (* 12. září 1952, Hagersville, Ontario) je kanadský bubeník a skladatel, působící v torontské skupině Rush, do které vstoupil roku 1974.Vyrostl v Port Dalhousie v Ontariu (dnes součást St. Catharines) a vykonával různá zaměstnání. Jeho pravé ambice však byly stát se profesionálním bubeníkem. V období dospívání přecházel od jedné regionální skupiny ke druhé, ve snaze stát se bubeníkem na plný úvazek. Po odrazující štaci v Anglii se vrátil domů do Kanady, kde se v létě 1974 připojil k místní torontské skupině Rush.Ze začátku kariéry byl jeho styl hry hluboce zakořeněn v hard rocku. Jeho vzory byli hardrockoví bubeníci jako John Bonham nebo Keith Moon, kteří byli na čele britské hardrockové scény. Jak běžel čas, začal se inspirovat jazzovými a big bandovými bubeníky Gene Krupou a Buddy Richem. V roce 1994 se Peart stal přítelem a žákem jazzového instruktora Freddie Grubera. To bylo v období, kdy se rozhodl přebudovat svůj herní styl přibráním jazzových a swingových prvků. Gruber ho také seznámil s výrobky společnosti Drum Workshop, jejichž výrobky Peart v současnosti podporuje.Obdržel mnoho cen za své hudební výkony a je známý svou technickou dokonalostí a vitalitou.Vedle hudební činnosti, je Peart také plodným spisovatelem, který vydal několik pamětí o svém cestování a je také hlavním textařem skupiny Rush. V textech pro Rush popisuje všeobecná témata a různé náměty včetně science fiction, fantasy a filosofie, stejně tak jako světská, humanitární a volmomyšlenkářská témata.V současnosti bydlí v Santa Monice, Kalifornie, kde s ním žije jeho žena, fotografka Carrie Nuttall a dcera Olivia Louise. Má také dům v Laurentian Mountains v Québecu a v době nahrávání přebývá v Torontu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: