Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bonham, John

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bonham, John
Rok: 1948-1980

Biogr./Hist. údaje: Narozen 31.5.1948 v Redditch, zemřel 1980 v Anglii. Hudebník, hráč na bicí (Led Zeppelin).
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

John Bonham

John Henry „Bonzo“ Bonham (31. května 1948, Redditch, Anglie - 25. září 1980, Clewer, Windsor, Anglie) byl britský bubeník a člen rockové kapely Led Zeppelin.Byl proslulý výkonnou a rychlou pravou nohou, charakteristickým zvukem a citem pro rockovou hudbu.Všeobecně je ostatními hudebníky a kritiky uznáván jako jeden z největších bubeníků v historii rockové hudby a jeden z nejdůležitějších a nejvlivnějších hudebníků své éry. Bonham je popsán v Encyclopædia Britannica jako "jedinečný příklad pro všechny hard-rockové bubeníky, kteří by jej měli následovat".Bonham se dožil věku 32 let a zemřel 25. září 1980 na následky plicního edému způsobeného vdechnutím zvratků ve spánku. Po jeho smrti se zbývající členové rozhodli Led Zeppelin rozpustit, protože Bonhama považovali za nenahraditelného bubeníka.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: