Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173625 obálek a 537639 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bradfield, James Dean

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Bradfield, James Dean
Rok: 1969-

Biogr./Hist. údaje: Britský rockový hudebník: kytarista, zpěvák, skladatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

James Dean Bradfield

James Dean Bradfield (* 21. února 1969 Pontypool, Wales, Spojené království) je velšský rockový zpěvák a kytarista, zakládající člen a frontman skupiny Manic Street Preachers. Podílel se na všech albech této skupiny a v roce 2006 vydal první sólové album s názvem The Great Western. V roce 2014 se podílel na albu 19 Days in Tetbury slovenského zpěváka Petera Aristona. Roku 1999 nazpíval duet „I'm Left, You're Right, She's Gone“ se zpěvákem Tomem Jonesem. Spolu s Johnem Calem a dalšími velšskými hudebníky se roku 2000 podílel na filmu Beautiful Mistake. V anketě 100 velšských hrdinů se umístil na 17. místě.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: