Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173678 obálek a 537666 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Holland, Dexter

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Holland, Dexter
Rok: 1966-

Biogr./Hist. údaje: Americký rockový hudebník: vokály, kytara.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Dexter Holland

Bryan Keith "Dexter" Holland (* 29. prosince 1965, Garden Grove, Kalifornie) je zpěvák a kytarista populární kalifornské punkrockové skupiny The Offspring. Je jeden ze zakládajících členů této skupiny a zúčastnil se nahrávaní všech osmi dodnes vydaných studiových alb. Debutové album později vydal pod vlastním nezávislým hudebním vydavatelstvím Nitro Records.Studoval molekulární biologii na Univerzitě jižní Kalifornie, ale nezískal doktorát, protože upřednostnil hudbu. Mezi jeho zájmy patří snowboarding, surf a létání. Vlastní několik letadel; má i licenci na létání s nákladními letadly. V roce 1995 se oženil s Kristinou Luna, která se autorsky podílí na textu ke skladbě Session. Mají dceru Alexu Holland, která jde v otcových stopách a živí se taktéž jako zpěvačka. Její umělecké jméno je Lex Land.Dexter vlastní svou značku chilli omáčky Gringo Bandito.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: