Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2103319 obálek a 520573 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vernet, Joseph

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vernet, Joseph
Rok: 1714-1789

Biogr./Hist. údaje: Francouzský malíř a litograf činný ve Francii a Itálii.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Joseph Vernet

Claude Joseph Vernet známý také zkráceně jako Joseph Vernet (14. srpna 1714 - 3. prosince 1789) byl francouzský malíř.Vernet se narodil v Avignonu. První malířské vzdělání získal od svého otce Antoine Verneta (1683-1753), zručného dekorativního malíře, kterému od svých čtrnácti let vypomáhal v důležitých částech jeho prací. Nicméně začala být zanedlouho pro Vernera tato práce nezábavná a tak se rozhodl pro svou ctižádost odjet do Říma. Při cestě na něj udělal dojem pohled na otevřené moře v Marseilleu, který do této doby pořádně neznal, což vedlo po jeho příjezdu k začátku studia u malíře, který se specializoval na malbu moří, Bernardina Fergioniho.Postupem času začal Vernet poutat čím dál větší pozornost v uměleckých kruzích Říma. V Římě strávil následujících dvacet let, kdy maloval obrazy s přístavy, loďmi, bouřemi, ale také s otevřenou prosluněnou krajinou. V roce 1753 byl povolán do Paříže, kde dostal královským příkazem namalovat významnou sérii mořských přístavů Francie (nyní vystavena v Louvre v Musée national de la Marine), která ho nejvíce proslavila. Od roku 1746 až do své smrti začal významně přispívat na nejrůznější výstavy a o něco později se stal čestným členem akademie. Vernet zemřel 3. prosince 1789 ve svém pokoji v Louvre, téměř 4 měsíce po svých 75. narozeninách.Mezi rodinou Vernetů vynikalo několik členů jako velice úspěšní malíři. Včetně Josepha Verneta a jiných to byl i jeho vnuk Horace Emile Jean Vernet (1789-1863) a nejmladší syn Antoine Charles Horace Vernet (1758–1835).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: