Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2121209 obálek a 525189 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tatum, Art

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Tatum, Art
Rok: 1910-1956

Biogr./Hist. údaje: Americký jazzový hudebník, pianista, vůdčí osobnost seskupení Art Tatum Trio.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Art Tatum

Art Tatum (13. října 1909 Toledo, Ohio, USA − 5. listopadu 1956 Los Angeles, Kalifornie, USA) byl americký jazzový klavírista. Od dětství byl jedno oko slepý a špatně viděl i na to druhé. Na klavír začal hrát v útlém věku a brzy uměl zahrát i velmi složité skladby. V roce 1927 začal hrát v místní rozhlasové stanici a v roce 1932 se přestěhoval do New Yorku. V roce 1941 nahrál spolu se zpěvákem Big Joe Turnerem několik skladeb pro Decca Records a v roce 1943 založil trio, ve kterém ho doprovázeli kytarista Tiny Grimes a kontrabasista Slam Stewart. Zemřel ve svých sedmačtyřiceti letech v Los Angeles na selhání ledvin.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: