Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brunel, Isambard Kingdom

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Brunel, Isambard Kingdom
Rok: 1806-1859

Biogr./Hist. údaje: Britský technik.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Isambard Kingdom Brunel

Isambard Kingdom Brunel, člen Královské společnosti (9. duben 1806 – 15. září 1859), byl britský konstruktér a podnikatel. Roku 2002 byl v anketě zvolen druhým nejvýznamnějším Britem v historii (po Winstonu Churchillovi). K jeho nejznámějším dílům patří vytvoření Great Western Railway, řady známých parolodí a množství důležitých mostů.Ačkoli Brunelovy projekty nebyly vždy úspěšné, často obsahovaly převratná řešení dlouhodobých konstruktérských problémů. Během své krátké kariéry dosáhl mnoha prvenství ve svém oboru - kupříkladu vybudoval první tunel pod řekou využívanou k lodní dopravě a postavil první zaoceánskou loď s ocelovou konstrukcí, poháněnou lodním šroubem, která byla zároveň svého času největší lodí postavenou vůbec.Brunel prožil několik posledních let svého života s podlomeným zdravím - trpěl onemocněním ledvin. Ve svých 53 letech podlehl mozkové mrtvici. Není divu - říkalo se o něm, že kouří 40 doutníků denně a spí jen čtyři hodiny.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: