Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2198133 obálek a 553845 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Grappelli, Stéphane

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Grappelli, Stéphane
Rok: 1908-1997

Biogr./Hist. údaje: Francouzský jazzový hudebník, houslista a skladatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Stéphane Grappelli

Stéphane Grappelli (26. ledna 1908, Paříž – 1. prosince 1997, tamtéž) byl jazzový houslista, jenž spoluzaložil Quintette du Hot Club de France s Django Reinhardtem. Byla to údajně první jazzová skupina složená pouze ze strunných nátrojů.Narodil se v Paříži italským rodičům a svou hudební kariéru začal jako pianista němých filmů. Později v letech 1924-1928 vystudoval pařížskou konzervatoř.Po jeho kariéře s Djangem se objevil na stovkách nahrávek včetně sessionů s jazzovým pianistou Oscarem Petersonem, houslistou Jean-Luc Ponty, vibrafonistou Gary Burtonem, popovým zpěvákem Paul Simonem, hráčem na mandolínu David Grismanem, rockovou skupinou Pink Floyd (alternativní verze písně „Wish You Were Here“, která vyšla až v roce 2011), klasickým houslistou Yehudi Menuhinem a orchestrálním dirigentem André Previnem.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: