Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2288231 obálek a 577082 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Frisell, Bill

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Frisell, Bill
Rok: 1951-

Bill Frisell

Bill Frisell, rodným jménem William Richard Frisell (* 18. března 1951, Baltimore, Maryland, USA) je americký hudebník a skladatel. Spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi které patří například Jim Hall, Michael White, Elvis Costello, Gary Peacock nebo Ronald Shannon Jackson.V dětství studoval hru na klarinet u Richarda Joinera; později přešel ke kytaře, kterou také studoval na Berklee College of Music. Počátkem osmdesátých let se stal členem skupiny jazzového bubeníka Paula Motiana a později se stal studiovým hudebníkem pracujícím pro nahrávací společnost ECM Records. Své první sólové album In Line vydal v roce 1983. Později vystupoval se skupinou Naked City, ve které hrál s Johnem Zornem, na jehož sólových albech také Frisell hrál.V roce 2011 vydal album All We Are Saying... složené z písní Johna Lennona.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: