Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2315078 obálek a 582993 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Cohn, Al

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Cohn, Al
Rok: 1925-1988

Biogr./Hist. údaje: Americký jazzový saxofonista a aranžér.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Al Cohn

Al Cohn (24. listopadu 1925 New York City, New York, USA − 15. února 1988 Stroudsburg, Pensylvánie, USA) byl americký jazzový saxofonista, hudební skladatel a aranžér. Ve čtyřicátých letech byl členem skupiny klarinetisty Woodyho Hermana, kde s ním hrál i Zoot Sims. V roce 1959 spolu se Simsem doprovázel básníka Jacka Kerouaca na jeho album Blues and Haikus. Mimo dlouholeté spolupráce se Simsem vydal několik alb pod svým jménem a hrál i na albech jiných interpretů, mezi něž patřili Lalo Schifrin, kytarista Mundell Lowe nebo kontrabasista Trigger Alpert. Zemřel na rakovinu jater ve věku 62 let.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: