Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088690 obálek a 513129 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Cope, E. D.

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Cope, E. D.
Rok: 1840-1897

Biogr./Hist. údaje: Americký paleontolog a ichtyolog.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

E. D. Cope

Edward Drinker Cope (28. července 1840 – 12. dubna 1897) byl americký anatom a paleontolog, jeden z nejvýznamnějších objevitelů dinosaurů v 19. století. Celkem popsal ohromný počet 136 nových druhů dinosaurů, včetně mnoha obecně známých (Camarasaurus, Amphicoelias nebo Coelophysis). Je také jedním ze dvou hlavních aktérů tzv. války o kosti, která se odehrávala v 70.-90. letech 19. století a kdy soupeřil o co největší počet nově objevených druhů dinosaurů s paleontologem Charlesem Othnielem Marshem. Před jejich érou bylo známo jen několik málo rodů dinosaurů, především z Evropy, po jejich éře stoupl počet známých dinosaurů do stovek. Oba jsou tak právem považováni za velikány paleontologické vědy.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: