Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2379032 obálek a 592234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Oecolampadius, Johann

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Oecolampadius, Johann
Rok: 1482-1531

Biogr./Hist. údaje: Německý filozof, teolog.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Johann Oecolampadius

Johannes Oecolampadius, IPA: [ɔɪkɑːlæmpædiːʌs], or Oekolampad (1482 – 24 November 1531) was a German theologian religious reformer from the Electorate of the Palatinate. He worked with Erasmus and Zwingli, and also influenced a later generation of Protestants, including Heinrich Bullinger and John Calvin. Theologically he was considered to be close to Zwingli, with whom he shared a friendly attitude towards Mary and Marian veneration.His real name was Hussgen or Heussgen, a name first changed to Hausschein and then into the Greek equivalent, which is derived from οίκο- oiko-, "house," and λαμπάδ- lampad-, "lamp".

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: