Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2379032 obálek a 592234 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jan z Ávily

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Jan z Ávily
Rok: 1500-1569

Biogr./Hist. údaje: Španělský apoštolský kazatel, a mystik, v r. 1970 prohlášen svatým, byl potomkem židovských konvertitů, studoval teologii a filozofii v Alcale, kde byl jeho učitelem slavný dominikán Domingo de Soto, skoro celý život působil v Andalusii.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan z Ávily

Svatý Jan z Avily, někdy též Jan z Ávily, španělsky Juan de Ávila) (6. ledna 1500, Almodóvar del Campo, Ciudad Real – 10. května 1569, Montilla) byl římskokatolický kněz, uznávaný duchovní vůdce a autor duchovních spisů, kterého papež Benedikt XVI. v neděli 7. října 2012, v den zahájení 13. všeobecného zasedání biskupského synodu na téma "Nová evangelizace pro předávání křesťanské víry", prohlásil společně se svatou Hildegardou z Bingen za učitele všeobecné církve.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: