Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2198622 obálek a 554102 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dubská, Kateřina

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Dubská, Kateřina
Rok: 1965-

Biogr./Hist. údaje: Narodila se v r. 1965 v Teplicích. Spoluzakladatelka nakladatelství Computer Press a ERA, zakladatelka Nadačního fondu Verda. Pracovala v politice za Stranu zelených. Nyní se věnuje ekologickému zemědělství a psaní prozaických knih.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Kateřina Dubská

PhDr. Kateřina Dubská (* 1965, Teplice) je spoluzakladatelkou vydavatelství Computer Press a ERA, v letech 2006 -2010 byla městskou zastupitelkou za Stranu zelených v Brně. Vystudovala Střední knihovnickou školu a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor andragogika a sociologie dospělých). Patřila k zakladatelům nakladatelství a vydavatelství Computer Press. Založila vydavatelství ERA, které se specializovalo na odbornou literaturu z oblasti architektury a stavitelství. Díky jejímu přispění vyšly publikace jako: Josip Plečnik, Nové městské prostory, Duch místa nebo Sídelní kaše. Iniciovala vznik časopisu ERA 21, který je uznávaným českým časopisem o architektuře. V roce 2000 založila Nadační fond Verda, který se zaměřuje na podporu nadaných romských studentů.Byla jednou z iniciátorek vzniku občanské koalice Nádraží v centru a referenda o poloze brněnského hlavního nádraží. Spoluzaložila občanské sdružení Brno, věc veřejná, které především díky výstavám Brněnský chodec iniciovalo veřejnou debatu ke stavu kvality a vzhledu brněnských veřejných prostor.V minulosti byla zastupitelkou v brněnské čtvrti Nový Lískovec, kde stále působí jako vedoucí redakční rady místního zpravodaje Lískáček. V krajských volbách v roce 2008 vedla kandidátku Strany zelených na Jižní Moravě. S výsledkem 3,6 % byla tato kandidatura neúspěšná.V současné době žije v Bílých Karpatech, věnuje se psaní knih a ekologickému zemědělství. V březnu 2013 vyšel její první román Člověk Gabriel (Nakladavatelství JOTA).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: