Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088449 obálek a 512993 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hofmann, Martin

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hofmann, Martin
Rok: 1978-
Oblast působnosti: herci

Biogr./Hist. údaje: Narozen 31. 3. 1978 v Českých Budějovicích. Herec.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Martin Hoffman

Martin Hofmann (* 31. března 1978 České Budějovice) je český herec.Činoherní herectví vystudoval na pražské DAMU (2000) v ročníku profesora Miloše Horanského, Borise Rösnera a Evy Salzmannové.V době studií začal hostovat v pražském Rokoku, kam nastoupil do angažmá. Po odchodu na volnou nohu následovala spolupráce s Dušanem D. Pařízkem na inscenaci The Bandits, dále hostování v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, ve Viole a v Divadle v Řeznické.Nejvíce spolupracoval s pražským Spolkem Kašpar, kde působí dodnes. V režiích Jakuba Špalka, Filipa Nuckollse a Alexandra V. Minajeva ho diváci mohli vidět jako Dykova Krysaře, Marberova Dona Juana v Soho, Horatia v Hamletovi. V současném repertoáru pak jako Rostandova Cyrana, Stavrogina v Dostojevského Běsech, Zastavárníka v Něžné téhož autora (představení Něžná je noc - scénický fragment románu Zločin a trest a povídky Něžná, které je výsledkem dlouholeté spolupráce s režisérem Patrikem Hartlem), Tybalta nebo Stoppardova Guildensterna v inscenaci Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi.Hraje také v Divadle Bolka Polívky představení Mínus dva a v pražské Černé labuti komedii Lordi.V této sezóně nazkoušel jako host v Národním divadle představení Troilus a Kressida v režii Davida Radoka a nyní se vrací do Violy coby partner Táni Medvecké v inscenaci Život jako smršť režisérky Lídy Engelové.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: