Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2389309 obálek a 595626 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jiang, Zemin

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Jiang, Zemin
Rok: 1926-

Biogr./Hist. údaje: Čínský bývalý významný politik, původním povoláním elektrotechnik. Ve svých publikacích se zabývá politickou a ekonomickou situací Číny a rozvojem informačních systémů v Číně.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Zemin Jiang

Ťiang Ce-min (zjednodušená čínština: 江泽民; hanyu pinyin: Jiāng Zémín; * 17. srpna 1926) je bývalý prezident Čínské lidové republiky a bývalý generální tajemník Komunistické strany Číny. Během své vlády se soustředil především na ekonomické reformy a hospodářský rozvoj. Za jeho působení v čele státu byla Čína v roce 2001 přijata do Světové obchodní organizace (WTO).Ťiang Ce-min patřil ke stoupencům tvrdého zásahu na Náměstí nebeského klidu v roce 1989 a realizace právě jeho nekompromisního řešení mu později vynesla post prezidenta. Jako prezident je zodpovědný také za persekuci příslušníků spirituální praxe Falun Gong, za kterou byl obviněn před španělským soudem a argentinský soud na něj vydal (byť spíše symbolický) zatykač.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: