Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2123699 obálek a 525259 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Heyden, Jan van der

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Heyden, Jan van der
Rok: 1637-1712

Biogr./Hist. údaje: Narozen 5.3.1637 v Goriechem (Holandsko), zemřel 28.3.1712 v Amsterdamu. Malíř, grafik, hasič a expert na ochranu před ohněm, publikace o hasební technice a požárech.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Jan van der Heyden

Jan van der Heyden (March 5, 1637, Gorinchem – September 12, 1712, Amsterdam) was a Dutch Baroque-era painter, draughtsman, printmaker, a mennonite and inventor who significantly contributed to contemporary firefighting. He improved the fire hose in 1672, with his brother Nicolaes, who was a hydraulic engineer. He modified the manual fire engines, reorganised the volunteer fire brigade (1685) and wrote and illustrated the first firefighting manual (Brandspuiten-boek). A comprehensive street lighting scheme for Amsterdam, which lasted from 1669 until 1840, designed and implemented by Van der Heyden, was adopted as a model by many other towns and abroad.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: