Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171247 obálek a 536592 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hughes, Howard

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hughes, Howard
Rok: 1905-1976

Biogr./Hist. údaje: Americký podnikatel, filmový producent a režisér.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Howard Hughes

Howard Robard Hughes (24. prosince 1905 – 5. dubna 1976) byl americký letecký konstruktér, pilot, podnikatel a filmový režisér a producent. Proslul především díky překonání světového rekordu v rychlosti letu (566 km/h), rekordu v rychlosti letu kolem země (91 hod), konstrukci letounů Hughes H-1 Racer a Hughes H-4 Hercules, produkci filmů Pekelní andělé (Hell's Angels) a Psanec (The Outlaw), a nakonec i stále více excentrickým způsobem života. Byl znám jako nenapravitelný sukničkář, výstřední člověk a jeden z nejbohatších lidí na světě. Ke konci jeho života dosahovalo jeho bohatství výše 8 miliard dolarů, tedy asi 250 miliard korun (přepočítáno v soudobém kurzu měn).

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: