Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2414989 obálek a 661188 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Idle, Eric

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Idle, Eric
Rok: 1943-

Biogr./Hist. údaje: Anglický herec (Monty Python's Flying Circus), scenárista a spisovatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Eric Idle

Eric Idle (* 29. března 1943 South Shields, Anglie) je britský komik, jeden z šesti členů komediální skupiny Monty Python. Na univerzitě v Cambridge studoval angličtinu. Tam, stejně jako Graham Chapman a John Cleese, nastoupil do tamější komediální skupiny Cambridge Footlights a v roce 1965 se stal jejím prezidentem. S jedním ze svých přátel, Neilem Innesem, založil kapelu The Rutles, která parodovala slavnou britskou hudební skupinu The Beatles. V roce 2005 měl premiéru muzikál Spamalot, který napsal společně s Johnem du Prezem a jehož předlohou byl film Monty Python a Svatý Grál. Muzikál získal několik prestižních muzikálových cen Tony. S du Prezem také zkomponoval oratorium Not The Messiah (he´s a very naughty boy), které s úspěchem uvedl v londýnské Royal Albert Hall v roce 2009 a koncem března 2010 také jeho záznam v evropských kinech, včetně tří českých. Lokální šablona odkazuje na jinou kategorii Commons než přiřazená položka Wikidat: Lokální odkaz: Eric Idle Wikidata:

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: