Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197353 obálek a 553383 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rogers, Ginger

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Rogers, Ginger
Rok: 1911-1995

Biogr./Hist. údaje: Americká herečka a tanečnice. Filmová partnerka Freda Astaira.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Ginger Rogers

Ginger Rogersová, rodným jménem Virginia Katherine McMath (16. července 1911, Independence, Missouri, USA – 25. dubna 1995, Rancho Mirage, Kalifornie, USA) byla americká tanečnice, herečka a zpěvačka. Během své dlouhé kariéry vystupovala v 73 filmech, z nichž dodnes nejznámější jsou její romantické muzikálové a taneční filmy, ve kterých hrála a tancovala se svým nejznámějším filmovým partnerem Fredem Astairem. Za snímek Kitty Foyle získala v roce 1940 cenu Americké filmové akademie Oscar.Svoji filmovou dráhu zahájila v roce 1929 nevýznamnými rolemi v krátkých filmech. Poté, co se Astairova sestra a zároveň i taneční partnerka Adele provdala, uspěla v konkurzu na Astairovu novou taneční partnerku. Společně pak do roku 1939 natočili sérii osmi lehkých tanečních a muzikálových komedií, která je oba světově proslavila. Posledním se stal snímek Život v tanci z roku 1939, od té doby se vydala na sólovou hereckou a dráhu.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: