Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2847728 obálek a 855372 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hlinovský, Stanislav

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hlinovský, Stanislav
Rok: 1924-1994

Biogr./Hist. údaje: Narozen 2.11.1924 v Táboře, zemřel 27.1.1994 v Táboře. Malíř, grafik.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Stanislav Hlinovský

Stanislav Hlinovský (2. listopadu 1924, Tábor – 27. ledna 1994, tamtéž) byl československý amatérský výtvarník - malíř, grafik a divadelní herec, zakládající člen Klubu výtvarníků v Táboře (1978).Své malířské nadání projevoval již ve škole a hned po roce 1945 navštěvoval malířské kurzy v Táboře u středoškolského profesora, malíře a grafika Jindřicha Schenka (1892–1975) a Jaroslava Hajného. Hlinovský od mládí spolupracoval s táborskými divadelními ochotníky (zejm. se souborem Intimní scéna) jako grafik, scénograf i jako herec. Celý život pracoval na železnici, úspěšně vedl kulturní středisko na táborském nádraží Československých drah (ČSD). Ve svých tušových kresbách využíval výtvarné zkratky, která je i na jeho olejích. Sám se vyjádřil, že tvorbou mu byl blízký akademický malíř Vojtěch Sedláček. Výtvarník Hlinovský prošel bohatým výtvarným vývojem, jeho práce, z nichž dýchá živá a citlivá poezie i obdiv k české, zejména jihočeské krajině, byly na devadesáti různých společných i samostatných výstavách v Československu i v zahraničí.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: