Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2895052 obálek a 875008 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tonzar, David

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Tonzar, David
Rok: 1972-
Oblast působnosti: teologové, faráři, církevní hodnostáři, vysokoškolští učitelé

Biogr./Hist. údaje: Narozen 22. 5. 1972 v Českých Budějovicích, doc., ThDr., Th.D., farář Církve československé husitské, sloužil v Příbrami (1995-1997), v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Českém Krumlově, v Praze na Starém Městě (1997-1998); pražský biskup (od roku 2008), husitský teolog, vysokoškolský učitel HTF UK, spoluzakladatel (2003), ředitel a učitel Husova institutu teologických studií, vedoucí pražského detašovaného pracoviště Vysoké školy zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety, místopředseda Rady vysokých škol a předseda její studentské komory (90. léta 20. století); manžel teoložky a farářky Hany Tonzarové (1973-).
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

David Tonzar

Doc.ThDr. David Tonzar Th.D. (* 22. května 1972, České Budějovice) je český duchovní, který od 1. března 2008 zastává funkci pražského biskupa Církve československé husitské (CČSH).Po absolvování gymnázia v letech 1991–1996 studoval pregraduální a v letech 1996–2001 postgraduální studium na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2001, resp. 2002 byl na Univerzitě Karlově promován doktorem teologie Th.D.(resp. ThDr.). O čtyři roky později byl jmenován hostujícím docentem Vysoké školy zdravotníctva a sociálnej práce v Bratislavě a v roce 2009 úspěšně ukončil habilitační řízení a byl jmenován řádným docentem.Od roku 1995 působil pod vedením br. faráře Mgr. F. Božovského jako kazatel v Příbrami a po přijetí kněžského svěcení 8. 1. 1997 jako duchovní v náboženských obcích Církve československé husitské v Praze, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a také jako spirituál Husitské teologické fakulty UK, kde zároveň vyučoval jako asistent, později jako odborný asistent. V roce 1999 byl povolán do služby ředitele úřadu Pražské diecéze Církve československé husitské. Od roku 2003 je ředitelem Husova institutu teologických studií, u jehož zrodu stál a na jehož dalším rozvoji se i nadále podílí.16. února 2008 byl pražským diecézním shromážděním ve sboru Církve československé husitské v Praze 7 Holešovicích zvolen osmým pražským biskupem Církve československé husitské (šestým samostatným).Instalován do služby biskupa byl 1. března 2008 v Chrámu svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí v místě, kde bylo 10. ledna 1920 vyhlášeno založení Církve československé (husitské).Působil i ve významných akademických funkcích. V 90. letech 20. století byl zvolen místopředsedou Rady vysokých škol a předsedou její studentské komory, místopředsedou Akademického senátu Univerzity Karlovy a předsedou senátu Husitské teologické fakulty UK. V současné době je např. členem Společnosti pro církevní právo, České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.V církvi dosud pracuje v Naukovém a Legislativně-právním sněmovním výboru. Do roku 2007 byl předsedou Právní rady CČSH. Je řešitelem několika grantových projektů (Historie – paměť národa, Osobnosti zakladatelé – dílo K. Farského a K. Statečného ad.). Přednášel na mnoha teologických, historických i lékařských konferencích.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: