Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089073 obálek a 513394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Williams, Mary Lou

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Williams, Mary Lou
Rok: 1910-1981

Biogr./Hist. údaje: Klavíristka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Mary Lou Williams

Mary Lou Williams (rodným jménem Mary Elfrieda Scruggs; 8. května 1910 Atlanta, Georgie − 28. května 1981 Durham, Severní Karolína) byla americká jazzová klavíristka. Měla deset sourozenců a na klavír začala hrát v útlém věku, za svůj největší vzor označovala Lovie Austin. Profesionálně začala vystupovat už v teenagerském věku a v roce 1925 hrála v kapele Duke Ellingtona. Během své kariéry spolupracovala i s dalšímio hudebníky, mezi které patří Dizzy Gillespie, Buddy Tate nebo Cecil Taylor. V roce 1973 získala čestný titul na Fordham University, byla nominována na cenu Grammy a získala různá další ocenění. Zemřela na rakovinu močového měchýře ve svých jedenasedmdesáti letech.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: