Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2091908 obálek a 515045 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Beyoncé

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Beyoncé
Rok: 1981-

Biogr./Hist. údaje: Americká zpěvačka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Beyoncé

Beyoncé Giselle Knowles-Carter, (* 4. září 1981 Houston, Texas) známá pod jménem Beyoncé (výslovnost [biːˈɑn.seɪ]) je americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, módní návrhářka a sedmnáctinásobná držitelka prestižní ceny Grammy. Za svou kariéru prodala více než 75 milionů hudebních nosičů, což ji řadí mezi nejprodávanější umělce všech dob.Proslavila se účinkováním v dívčí kapele Destiny's Child, nejúspěšnější dívčí skupině všech dob.V roce 2003 vydala Beyoncé své první sólové album Dangerously in Love, které se stalo pátým nejprodávanějším albem roku 2003. Album obsahovalo takové hity jako Crazy in Love nebo Baby Boy, za které v roce 2004 posbírala celkem pět Grammy.Druhé album vyšlo v den jejích narozenin 4. září 2006 a jmenovalo se B'Day. Navázalo na úspěchy předešlé desky. Největší hit z desky se jmenuje Irreplaceable. Třetím počinem v kariéře zpěvačky byla deska I Am… Sasha Fierce, vyšla v roce 2008 jako 2CD. První disk obsahuje převážně balady a druhý disk písně v rychlejším tempu.Zatím poslední album vydala Beyoncé v červnu 2011 a pojmenovala jej 4. Album v prvním týdnu prodeje debutovalo na prvním místě americké albové hitparády s prodejem přesahujícím číslo 310.000. Zároveň dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears.Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. Zahrála si v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: