Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2311484 obálek a 581971 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Májová, Stella

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Májová, Stella
Rok: 1923-2009

Biogr./Hist. údaje: Narozena 19. 7. 1923 v Havlíčkově Brodě, zemřela 5. 11. 2009 v Kalifornii (USA). Divadelní a filmová herečka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Stella Májová

Stella Májová, původním jménem Stella Weingärtnerová (19. července 1923 Havlíčkův Brod – 5. listopadu 2009 Falbrook, Kalifornie), byla česká herečka, operetní a muzikálová zpěvačka. Mezi její nejznámější filmové role patří role princezny Zpěvanky z filmové pohádky Byl jednou jeden král a role tetičky z Ameriky z filmové komedie Co je doma, to se počítá, pánové....Její bratr Jiří Weingärtner působil jako operní pěvec v olomoucké opeře. Na divadle působila v divadelní společnosti Oldřicha Nového, od roku 1958 hrála ve Werichově Divadle ABC, připojeném v roce 1962 k Městským divadlům pražským, kde pak působila až do roku 1990 . Též několik let zpívala v nuselském hudebním divadle Na Fidlovačce. Od 90. let 20. století trvale žila až do své smrti se svojí rodinou v americkém městečku Falbrook v Kalifornii.V roce 2003 vydala autobiografickou knihu Kam až mě osud zavál.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: