Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2171247 obálek a 536592 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Day, Doris

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Day, Doris
Rok: 1922-2019
Oblast působnosti: herečky, zpěvačky

Biogr./Hist. údaje: Americká herečka a zpěvačka, bojovnice za práva zvířat.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Doris Day

Doris Dayová, rodným jménem Doris Mary Ann Kappelhoffová (3. dubna 1922, Cincinnati) je americká zpěvačka, herečka a bojovnice za práva zvířat. Jejím prvním velkým hitem byla píseň Sentimental Journey z roku 1944. Popularita písně vrcholila na konci druhé světové války a song se tak stal symbolem pro mnoho amerických veteránů. Natočila celkem 31 alb.Hollywoodskou kariéru Dayové odstartoval romantický muzikál Romance on the High Seas z roku 1948. Nakonec natočila 39 filmů, za roli v romantické komedii Pillow Talk z roku 1959 byla dokonce nominována na Oscara. Hrála též například v Hitchcockově snímku Muž, který věděl příliš mnoho, kde Dayová zazpívala též známou skladbu Que Sera, Sera. Od 70. let se intenzivně angažovala v boji za práva zvířat, založila za tím účelem organizaci Doris Day Animal League.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: