Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157923 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Beck

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Beck
Rok: 1970-

Biogr./Hist. údaje: Americký zpěvák a kytarista, původem z Texasu.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Beck

Beck Hansen (* 8. července 1970 jako Beck David Campbell) je americký zpěvák, textař a multiinstrumentalista, několikanásobný držitel Grammy.Jeho hudba je směsicí mnoha stylů, sám Beck ji charakterizuje jako alternativní pop s prvky folku, psychedelie, hip hopu, country, blues, R&B, funku, indie rocku, noise rocku, experimental rocku, jazzu, lounge a Brazilian music.Mezi jeho nejvíce prodávané počiny se řadí desky Mellow Gold a Odelay, které si i částečně sám produkoval. Album Odelay bylo časopisy Rolling Stone, NME a Mojo vyhlášeno deskou roku a obdrželo nominaci na Grammy. V roce 2000 proměnil další nominaci na Grammy za album Midnite Vultures - zvítězil v kategorii „Best Alternative Music Performance".

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: