Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2173543 obálek a 537624 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Wynette, Tammy

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Wynette, Tammy
Rok: 1942-1998

Biogr./Hist. údaje: Americká country zpěvačka, skladatelka a spisovatelka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Tammy Wynette

Tammy Wynette, vlastním jménem Virginia Wynette Pugh (5. května 1942, Mississippi, USA - 6. dubna 1998, Nashville, Tennessee, USA) byla americká zpěvačka a skladatelka, členka Grand Ole Opry, dvojnásobná držitelka ceny Grammy, známá především ze svého působení na poli americké country hudby, které se v jednu dobu také lichotivě přezdívalo "první dáma country hudby".Pocházela z americké farmářské rodiny, narodila se někde na pomezí amerických států Alabama a Mississippi, otec byl farmářem a také country muzikantem. Otec jí náhle zemřel v roce 1943 na nádor v mozku, když jí bylo 9. měsíců.Od poloviny 60. let působila v Nashville v Tennessee, kde se poměrně brzy stala velmi úspěšnou zpěvačkou. Vystupovala pravidelně v rozhlasu i v televizi a nahrávala gramofonové desky. Koncem 60. let a počátkem let 70. byla na vrcholu své popularity.Její nejúspěšnější nahrávkou byla v roku 1968 Stand by your man. Nahrávka kromě USA a Kanady byla úspěšná i v Evropě - vedla i Britskou a Nizozemskou hitparádu.V letech 1968 až 1975 byla provdána za country zpěváka George Jonese, s nímž také nahrávala a vystupovala, po něm prožila ještě několik dalších neúspěšných manželství.Od poloviny 80. let 20. století se musela léčit z drogové závislosti.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: