Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2197353 obálek a 553383 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hoffmann, Mirek

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hoffmann, Mirek
Rok: 1935-2019
Oblast působnosti: zpěváci, hudebníci, hudební skladatelé, textaři

Biogr./Hist. údaje: Narozen 28. 3. 1935 v Praze, zemřel 12. 3. 2019. Zpěvák country (Greenhorns, Zelenáči), textař, skladatel, autor vzpomínek.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Mirek Hoffmann

Mirek Hoffmann (* 28. března 1935 v Praze) je český countryový zpěvák, textař a skladatel, jeden ze skupiny legendárních členů skupiny Greenhorns-Zelenáči.V mládí se učil hrát na housle, chodil i do hodin zpěvu a vystupoval s dixilendovou kapelou. V roce 1962 si zahrál v představení Divadla Semafor Šest žen Jindřicha VIII. V roce 1968 spoluzaložil společně s Marko Čermákem, Tomášem Linkou, Ivanem Mládkem, Pavlem Králem a Václavem Limberkem (dnes:skupina Paběrky) legendární country kapelu White Stars. Tato skupina pak společně se skupinou Greenhorns a Spirituál kvintetem nahrála legendární countyovou dlohohrající LP desku Písně amerického západu. V roce 1970 pak odešel společně s Tomášem Linkou do skupiny Greenhorns, kterou tvořili také Jan Vyčítal, Michal Tučný, Josef Šimek, Marko Čermák . V těchto původních Greenhorns (dočasně komunisty přejmenovaných na skupinu Zelenáči) vydržel až do roku 1990 kdy se Zelenáči rozdělili na dvě části, Mirek Hoffmann tehdy založil vlastní skupinu Noví Zelenáči.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: