Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2615024 obálek a 781067 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Burger, Adolf

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Burger, Adolf
Rok: 1917-2016
Oblast působnosti: knihtiskaři

Biogr./Hist. údaje: Narozen 12. 8. 1917 ve Velké Lomnici na Slovensku, zemřel 6. 12. 2016 v Praze. Původně knihtiskař, za války v koncentračním táboře Sachsenhausen padělatel tiskovin, žil a přednášel v Praze.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Adolf Burger

Adolf Burger (* 12. srpna 1917 Veľká Lomnica, nyní Slovensko) je slovenský Žid, který se za 2. světové války jako vězeň zúčastnil operace Bernhard – německého projektu padělání platidel spojenců.V roce 1942 byl zatčen a transportován, nejdříve do Žiliny a poté do Osvětimi. Jelikož byl povoláním tiskař, byl přesunut do Sachsenhausenu, kde probíhala operace Bernhard, při níž vězňové padělali bankovky (britské libry a americké dolary) a další tiskoviny jako např. dokumenty. Je posledním žijícím pamětníkem této akce, o které napsal mj. knihu Ďáblova dílna. Stejnojmenný film podle této knihy (v německém originále Die Fälscher) získal v roce 2008 cenu Oscar za nejlepší cizojazyčný film.Od roku 1945 žije v Praze.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: