Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2155520 obálek a 529791 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dixon, Willie

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Dixon, Willie
Rok: 1915-1992

Biogr./Hist. údaje: Americký bluesový kytarista a skladatel.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Willie Dixon

William James "Willie" Dixon (* 1. července 1915, Vicksburg, Mississippi – 29. ledna 1992, Burbank, Kalifornie) byl americký bluesový hudebník, zpěvák, skladatel, aranžér, boxer, producent a držitel ceny Grammy. Mezi jeho nejznámější písně patří "Little Red Rooster", "Hoochie Coochie Man", "Evil", "Spoonful", "Back Door Man", "I Just Want to Make Love to You", "I Ain't Superstitious", "My Babe", "Wang Dang Doodle" nebo "Bring It On Home". Spolupracoval s Chuckem Berrym nebo Bo Diddleym. Jeho písně hrálo mnoho umělců, patří mezi ně i Bob Dylan, Cream, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Foghat, The Yardbirds, The Rolling Stones, Queen, Megadeth, The Doors, The Allman Brothers Band nebo Grateful Dead.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: