Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2414989 obálek a 661188 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Vanderbilt, Cornelius

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Vanderbilt, Cornelius
Rok: 1794-1877

Biogr./Hist. údaje: Americký podnikatel v lodní a vlakové dopravě.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Cornelius Vanderbilt

Cornelius Vanderbilt (27. května 1794 Staten Island – 4. ledna 1877 New York) byl americký průmyslník a filantrop holandského původu. Patřil k nejvýznamnějším americkým podnikatelům 19. století. Začínal v lodní dopravě, proslavila ho ale především stavba železnic, které se věnoval od roku 1863. Jeho obchodní impérium by v dnešní době mělo hodnotu asi 169 miliard dolarů, což ho v historické tabulce nejbohatších lidí Ameriky řadí na druhé místo hned za Johna D. Rockefellera. Financoval také stavbu newyorského nádraží - Grand Central Depot. V roce 1873 přispěl milionem dolarů na výstavbu Central University v Nashvillu. Tento vysokoškolský institut dnes na jeho počest nese jeho jméno - Vanderbilt University.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: