Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Carnarvon, George Edward Stanhope Molyneux Herbert

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Carnarvon, George Edward Stanhope Molyneux Herbert
Rok: 1866-1923

Biogr./Hist. údaje: Anglický šlechtic, amatérský egyptolog, financoval vykopávky Howarda Cartera v Údolí králů v Egyptě.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

George Edward Stanhope Molyneux Herbert Carnarvon

George Edward Stanhope Molyneux Herbert, 5. hrabě z Carnarvonu (26. června 1866, zámek Highclere Hampshire, Velká Británie — 5. dubna 1923, Káhira, Egypt ) byl britským šlechticem a egyptologem, který proslul financováním vykopávek Howarda Cartera v egyptském Údolí králů, završených nálezem Tutanchamonovy hrobky v roce 1922.V mládí proslul jako majitel závodních koní a náruživý automobilový nadšenec. V roce 1890 zdědil po smrti svého otce hraběcí titul a o pět let později se oženil s Alminou Wombwellovou, která snad byla nemanželskou dcerou jednoho z členů známé bankéřské rodiny Rothschildů. Od roku 1907 sponzoroval jako nadšený amatér archeologické vykopávky v Egyptě. Dne 26. listopadu 1922 otevřel spolu s Howardem Carterem krátce před tím nalezenou neporušenou hrobku faraona Tutanchamona, plnou mnoha vzácných artefaktů.O několik měsíců později byl nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji v Káhiře, čímž zavdal příčiny ke spekulacím o tzv. kletbě faraonů, podle níž měl v brzké době zemřít každý, kdo porušil klid faraonských mumií v jejich sarkofázích.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: