Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157923 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Elwes, Cary

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Elwes, Cary
Rok: 1962-

Biogr./Hist. údaje: Britský herec a producent.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Cary Elwes

Cary Elwes, celým jménem Ivan Simon Cary Elwes (* 26. října 1962, Westminster, Londýn, Anglie, Spojené království) je britský herec.Pochází z umělecké rodiny jeho vlastní otec byl malíř, výtvarnicí a módní návrhářkou byla i jeho matka, nevlastní otec byl producent.Školnímu divadlu se věnoval již od dětství. Herectví vystudoval v New Yorku na Sarah Lawrence College. Po studiích se vrátil zpět do Velké Británie, kde debutoval v roce 1979 ve snímku Včerejší hrdina, nicméně svoji první větší postavu ztvárnil až v roce 1984 ve filmu Jiná země, kde si zahrál postavu mladého homosexuála.Během své kariéry si zahrál také několik zajímavých historických postav, z nichž patrně nejznámější byla postava mladého biskupa Karola Wojtyly, pozdějšího papeže Jana Pavla II. Na rok 2012 je plánován hraný film Žlutá ponorka, kde má hrát postavu George Harrissona.Stal se i jedním z mnoha představitelů Robina Hooda ve snímku Bláznivý příběh Robina Hooda, zlého vládce a královského vraha ztvárnil v pohádkovém filmu Zakletá Ella, zápornou postavu hrál i v romanticko-psychologickém snímku Garryho Marshalla Vlastní pravidla.Hrál i v kasovně velmi úspěšných hitech jako byly Žhavé výstřely, Bouřlivé dny nebo Saw: Hra o přežití.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: