Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2633118 obálek a 789748 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sebottendorf, Rudolf von

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Sebottendorf, Rudolf von
Rok: 1875-1945

Biogr./Hist. údaje: Německý okultista a dobrodruh, zakladatel společnosti Thule. V letech 1918-1920 spolumajitel nakladatelství Franz Eher Nachfolger.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Rudolf von Sebottendorf

Rudolf Freiherr von Sebottendorff (or von Sebottendorf) was the alias of Adam Alfred Rudolf Glauer (November 9, 1875 – May 8, 1945?), who also occasionally used another alias, Erwin Torre. He was an important figure in the activities of the Thule Society, a post-World War I German occultist organization that influenced many members of the Nazi Party. He was a Freemason, a Sufi of the Bektashi order - after his conversion to Islam - and a practitioner of meditation, astrology, numerology, and alchemy.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: