Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2089073 obálek a 513394 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hammer, M. C.

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Hammer, M. C.
Rok: 1962-

Biogr./Hist. údaje: Americký raper.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

M. C. Hammer

MC Hammer, vlastním jménem Stanley Kirk Burrell,(* 30. března 1962, Oakland, Kalifornie, USA) je americký rapper, tanečník, herec a moderátor. Nejpopulárnější byla jeho tvorba v letech 1988-1995. Je také připomínán pro velký vzestup ke slávě, než ztratil většinu svého majetku, díky megahitu U Can't Touch This, okázalé a originální taneční technice a ochranné známce Hammerpants (Hammerkalhoty).Vlastní televizní show Hammertime, spravuje také webovou stránku DanceJam, stále pořádá koncerty a nahrává nové písně.Je považován za praotce stylu Pop Rap a jako prvnímu hip-hopovému umělci se mu podařilo získat diamantové ocenění na album Please Hammer Don't Hurt 'Em a získal za něj ocenění Raper desetiletí a Sedmý nejlepší tanečník všech dob.Jeho další tvorba už nebyla tak populární. Za alba Too Legit 2 Quit a Funky Deadhunter (obě byla vydána pouze pod jménem Hammer) získal platinová ocenění. Za další alba jako Inside Out a Active Duty žádná ocenění nedostal a alba se příliš dobře neprodávala.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: