Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613812 obálek a 779782 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Tomšič, Dubravka

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Tomšič, Dubravka
Rok: 1940-

Biogr./Hist. údaje: Slovinská pianistka.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Dubravka Tomšič

Dubravka Tomšičová Srebotnjaková (nar. 7. února 1940 Dubrovník) je slovinská klavíristka a hudební pedagožka. Studovala v Lublani a v USA na Juilliard School of Music, její učitelkou na Slovinské hudební akademii byla Zora Zarnikova. Po vyslechnutí jejího koncertu v New Yorku ji oslovil Arthur Rubinstein a nabídl jí soukromé lekce; stala se tak jednou z mála jeho žáků a jejich přátelství trvalo až do konce Rubinsteinova života.Od roku 1967 učila klavír na Slovinské hudební akademii, profesorkou se stala roku 1975. Byla vyhledávanou koncertní klavíristkou a členkou porot v klavírních soutěžích, získala řadu vyznamenání a cen na hudebních soutěžích. Jejím manželem byl až do jeho smrti roku 2010 hudební skladatel Alojz Srebotnjak, jejich syn Martin Srebotnjak je filmovým režisérem.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: